Wigilia Wsi Polskiej

10 grudnia odbyła się 10 Jubileuszowa Wigilia Wsi Polskiej zorganizowana przez Terenowy Zespół Doradców w Kołobrzegu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na spotkanie przybyli mieszkańcy z wszystkich gmin powiatu kołobrzeskiego. Na stoiskach królowały pachnące igliwiem stroiki i miodem pierniki

Na gałązkach choinek mieniły się bombki własnoręcznie pomalowane, ozdobione koronkami , bibułkami , cekinami , słomkami. Aniołki papierowe , gliniane , woskowe i szklane mrugały do nas oczkami i stawały się pięknym podarunkiem dla rodziny i przyjaciół.

Naszą gminę reprezentowała liczna grupa mieszkańców . Swoje stoiska zaprezentowały świetlice z Robunia i Wartkowa , Stowarzyszenie ,,Praktyczne Panie” z Wartkowa, Klub ,,Pętelka” , Środowiskowy Dom Samopomocy ,, Promyk „ z Gościna, Koło Dekoratorskie ze Szkoły Podstawowej w Gościnie oraz indywidualni wystawcy Panie Danuta Frankowska i Jadwiga Szmaglińska z Gościna.

Kolędy i pastorałki zaśpiewały zespoły ,, Katarynka” i ,,Podlotki”. Tradycyjnie odbył się konkurs wigilijny 4 kategoriach na potrawę wigilijną , ciasto świąteczne , stroik i szopkę. Mieszkańcy naszej gminy corocznie biorą udział w konkursie i to z powodzeniem i w tym roku także wrócili z laurami . Potrawy świąteczne już od wielu lat są domeną naszych mieszkanek i w tym roku na 6 przyznanych nagród i wyróżnień 5 powędrowało do gminy Gościno.

Nasz udział:

Kategoria potrawa wigilijna:

II miejsce – Zofia Czyżewska z Wartkowa za pierogi z fasolą ,kapustą i grzybami

III miejsce – Anna Witek z Gościna za postne gołąbki

wyróżnienie – Danuta Frankowska za roladę szpinakowo -łososiową , Jadwiga Jach za kartacze z kapustą i grzybami z Gościna i Barbara Kołodziejczyk z Wierzbki Górnej za śledzia w miodzie

za udział : Barbara Bejnarowicz z Kamicy, Elżbieta Grabia z Gościna Dwór, Katarzyna Latkowska z Dargocic , Teresa Maksymiuk z Gościna, Janina Markiewicz z Gościna, Elżbieta Nowicka z Wartkowa, Zofia Perlińska z Wartkowa Danuta Topij z Ołużnej ZSGŻ z Gościna , Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej ,,Promyk z Gościna

Kategoria ciasto świąteczne :

II miejsce - Renata Maksymiuk z Gościna za tort makowo – kawowy

Za udział : Zofia Czerniszewska z Robunia, Zofia Czyżewska z Wartkowa, Adrian , Iwona Góral i Joanna Górska z Ołużnej, Grabia Elżbieta z Gościna Dwór , Barbara Kołodziejczyk z Wierzbki Górnej, Elżbieta Nowicka , Zofia Perlińska i Bożena Seńkoz Wartkowa, Anna Ponińska i Justyna Szczerba z Ołużnej, Anna Więcławska z Dargocic, Jadwiga Jach z Gościna, Maria Nowikowska z Klubu Seniora ,,Złoty Wiek”, ŚDS ,, Promyk „ i ZSGŻ w Gościnie

Kategoria stroik:

wyróżnienie – Zofia Perlińska z Wartkowa

Za udział : Iwona Góral, Justyna Szczerba i Danuta Topij z Ołużnej, Bożena Seńko z Wartkowa , Elżbieta Grabia z Gościna Dwór, Angelika Kleist z Wartkowa, Klub ,,Pętelka”, Koło Dekoratorskie ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, świetlice wiejskie z Ołużnej i Wartkowa, ŚDS ,, Promyk” i ZSGŻ w Gościnie.

Kategoria szopka:

II miejsce – Zofia Czerniszewska z Robunia

wyróżnienie – Iwona Góral z Ołużnej, świetlica wiejska z Robunia

Za udział : Elżbieta Bazylińska i Julian Perliński z Wartkowa, Klub ,,Pętelka”, ZSGŻ z Gościna i zespół ,,Katarynka”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za udział w spotkaniu , gratulujemy sukcesów i życzymy pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. R.M.

You are here: Home