Dożynki Gminne 2012

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Gościno przypadło na Niedzielę 9 września, a rozpoczęła je uroczysta msza święta w kościele parafialnym. Następnie w korowodzie prowadzonym przez strażacką orkiestrę dętą "MORKA", gospodarze miasta, starostowie dożynek, sołtysi wraz z mieszkańcami nieśli chleb z tegorocznych zbiorów na plac za Domem Kultury aby tam móc rozpocząć wspólne świętowanie. Festyn Dożynkowy rozpoczęły występy okolicznościowe a przede wszystkim przekazanie na ręce Burmistrza Mariana Sieradzkiego chleba z tegorocznych plonów przez starostów dożynek p. Barbarę Kołodziejczyk i Emila Szczegielniaka, chleb następnie został podzielony. Festyn z okazji święta plonów był miejscem gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie a przede wszystkim świetnie się bawić. Najmłodsi oddali się zabawom jakie czekały na nich w parku zabaw, nieco starsi nie spuszczali z oczu obozowiska średniowiecznych wojów oglądając pokazy walk, inscenizacje prasłowiańskich dożynek, czy sprawdzając swoje możliwości np. w strzelaniu z łuku. Scena główna była miejscem na występy dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Gościno oraz śpiewaczych zespołów ludowych "PODLOTKI" i "MERESZKA" z Gościna oraz "BIADULE" z Kinowa. Atmosferę podgrzewały występy tańca grup wraz z instruktorami  "TOP TOYS". Zabawa trwała do "białego rana" a wyjątkowy pokaz sztucznych ogni zwieńczył wyjątkową tegoroczną uroczystość dożynkową w Gościnie. Organizatorzy pragną podziękować sołtysom, starostom dożynek, rolnikom, osobom biorących udział w konkursach na najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz najsmaczniejsze ciasto dożynkowe, mieszkańcom gminy i wielu, wielu innym osobom które pomogły przygotować tegoroczne spotkanie ze świętem plonów. Pragniemy szczególnie podziękować sponsorom tj. Firmie TROTON, Nadleśnictwu Gościno, Pomorskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Prrzedsiębiorstwu Rolnemu EKO-ROL, Centrum Nauki i Biznesu Żak oraz Sławomirowi Szostak.

ZAPRASZAMY ZA ROK