Kiermasz Wielkanocny

W pierwszą sobotę kwietnia miał miejsce Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w Gościńskim Domu Kultury. Wystawcy to głównie uczestnicy Klubu Miłośników Sztuki „ Pętelka” oraz zaproszeni goście z Pracowni Artystycznej z Kołobrzegu.

Na kiermaszu podziwiać można było kolorowe pisanki w różnych wielkościach, wykonane rozmaitymi technikami (malowanie, ozdabianie koronką i techniką karczochową oraz decoupage jak również innymi). Było co podziwiać i było w czym wybierać. Oprócz kolorowych kraszanek zachwycać się można było własnoręcznie wykonanymi kurczakami, zajączkami, koszyczkami wielkanocnymi i palmami. Podziwiać można było także rękodzieło witrażowe oraz wybrać smakołyki kulinarne na świąteczny stół. Na uwagę zasługuje fakt prowadzenia na kiermaszu mini warsztatów, w trakcie których nauczyć się można było wykonywać pisanki, palmy oraz inne ozdoby wielkanocne. A wszystko to w miłej atmosferze, w kolorach wiosny i z zaglądającym słońcem przez okna. Reasumując: kto nie przyszedł niech żałuje, bo oprócz zrobienia zakupów, można było najzwyczajniej „nacieszyć oko” pomału wprowadzić się w przedświąteczny nastrój. Następny Kiermasz Wielkanocny dopiero za rok....

Iza Sidorowska